Rašelinové procedury

Rašelina je prastarý přírodní poklad, který přes veškeré nové objevy a výzkumy nebyl překonán. Rašelinu jako takovou využívali už ve starém Řecku v proslulých řeckých lázních. Ve střední Evropě se pro léčebné účely využívá už přes 200 let. Těží se v přesné fázi humifikace na rašeliništích v oblastech přírodních léčivých pramenů. Soli obsažené v minerálních pramenech, které rašelinu napájejí, prostupují rašelinovým substrátem a obohacují ho o kyselinu křemičitou, tříslovou, jantarovou, mravenčí a jiné bohaté léčivé látky a minerály.

Rašelina blahodárně působí a pomáhá při:

 syndromech svalového přetížení
 artróze
 atopickém ekzému
 lupence, akné
 bolesti kloubů i svalů
 gynekologických problémech
 chorobách trávicího ústrojí
 metabolických poruchách
 urologických problémech
 nervových problémech

 

Postup u rašelinového zábalu:

Nahřátý jednorázový rašelinový zábal se přiloží na záda (nebo na jinou problémovou část těla) propustnou stranou, tím se do těla díky teplu postupně uvolňuje vše dobré, co rašelina přináší. Na tento zábal se položí nahřátý nosič tepla, který prohřívá a také udržuje rašelinový zábal ve správné teplotě. Tělo je pak přikryto ještě dekou, osuškou. Samotný rašelinový zábal trvá (30 min). Dnes se využívají kvalitní jednorázové zábaly. Po sundání zábalu, je tělo otřeno teplým, mokrým ručníkem a déle může následovat relaxační masáž. Nemusíte se se obávat ušpinění. Teplem zahřáté tělo je ideálně připraveno na masáž. Před samotným zábalem je možné podstoupit i peeling. Ten odstraní odumřelé buňky z těla a účinky rašeliny pak tělo lépe přijímá. Záleží jen na Vás jakou variantu si z nabídky vyberete.

Doporučení:

Ozdravná lázeňská kůra zahrnuje celkem 10 rašelinových zábalů aplikovaných 2 - 3x týdně. Ale i jedna jediná bude pro Vaše tělo přínosná.

Masáže Devecia

"Tam, kde si opravdu odpočinete"

© Copyright Masáže Devecia